FESTYN ZDROWIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W niedzielę 4 czerwca 2017 r. w godzinach popołudniowych w Parku Zdrojowym odbył się Festyn Zdrowia z okazji Dnia Dziecka, promujący zdrowy styl życia. Organizatorami tegorocznej akcji były następujące instytucje:  Wójt Gminy Horyniec-Zdrój, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju, Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju.


Teren parku zapełniły kolorowe dmuchane zamki, trampoliny, miasteczko cyrkowe, stoiska gdzie można było pomalować sobie twarz, stoiska z regionalną żywnością: miody, sery, przysmaki serwowane przez koła gospodyń z terenu gminy Horyniec-Zdrój, stoisko z poradami dietetyka i lekarza, stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Lubaczów.


Nie zabrakło również atrakcji na scenie, gdzie mogliśmy podziwiać występ  zespołu tanecznego „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu,  w przedstawieniu „Królewna Śnieżka”, „ Ekologiczny kabaret”  w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju oraz sztuczki iluzjonistyczne.

W trakcie imprezy odbył się  pokaz filmowy „Śmietnik w mojej głowie”  oraz wiele konkurencji sportowych w ramach projektu „Czas na zdrowie”. Nie zabrakło także zabaw muzycznych, gier i konkursów rodzinnych.

Ogromne wrażenie na zgromadzonych wywarł także pokaz dużych baniek
Nie zabrakło emocji i mocnego dopingu podczas rozgrywanych konkurencji sportowych, gdzie za udział można było otrzymać losy. Chłopcy zachwyceni byli występem Mateusza Kłosa, absolwenta naszej szkoły obecnie ucznia rzeszowskiej szkoły mistrzostwa sportowego, który pokazywał ciekawe sztuczki żonglerskie. Podczas losowania szczęśliwcy otrzymywali fanty ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Horyńcu – Zdroju oraz Nadleśnictwo Lubaczów.  Uczestnicy dobrej zabawy mogli skosztować zdrowego: poczęstunku z warzyw i owoców. Wielkim powodzeniem cieszyły się chipsy owocowe. Miejmy nadzieję, że od tej pory w naszych domach częściej będą gościły takie właśnie zdrowe przekąski.


Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przeprowadzeniu tego Rodzinnego Pikniku. Potwierdzeniem wspaniałej zabawy niech będzie galeria zdjęć, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

Jadwiga Banaś

Magdalena Marcicka

 

<galeria>