Nasze dzieci w Kresowej Osadzie.

 

W dniu 5 czerwca 2017roku  uczniowie z klas pierwszych i klasy drugiej udały się do Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Uczniowie brali  udział w warsztatach edukacyjnych.

W warsztacie kowalskim dzieci kreatywnie tworzyły obrazki za pomocą młotka pod czujnym okiem pana kowala oraz oglądały pokaz robienia pamiątkowej podkowy, którą zabrały do szkoły. Warsztaty prowadzone były na bazie humorystycznych anegdot, nawiązujących często do ginącego zawodu kowala.

Podczas drugich warsztatów dzieła makramy uczniowie zapoznały się w jaki sposób można wykorzystywać sznurek nauczyły splotu ze sznurka za pomocą, którego wyplatamy np. biżuterię, kwiatki i inne przedmioty. Wykonane pajacyki ze sznurka dzieci zabrały do domu.                     

Po odpoczynku na świeżym powietrzu dzieci odwiedziły warsztat manufaktury szkła, gdzie zapoznały się ze sposobami malowania na szkle specjalnymi farbami oraz grawerowania na szkle.

            W końcowym etapie pobytu w Kresowej Osadzie dzieci oglądały prace wykonane z drewna. Dzieci szczęśliwe wróciły do szkoły.

Anna Pachla, Wiesława Pachla, Jacek Szczupak

<galeria>