WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE

 

W Szkole Podstawowej w Horyńcu - Zdroju duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.  

W dniu 13 września 2016 roku w naszej szkole  odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z  Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie z uczniami klas pierwszych na temat ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Prowadzący  sierżant sztabowy Monika Tomczyszyn-Pachołek i starszy aspirant Mateusz Goraj omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

 Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć radiowóz policyjny. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

 

Bożena Mróz

Wiesława Pachla

<galeria>