Dzień Wolontariusza w naszej szkole.

W dniu 12 grudnia na małej sali gimnastycznej uczniowie kl. IV-VI spotkali się z koordynatorem Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej panią Anetą Tryniecką oraz z wolontariuszami Caritas Oliwią i Kacprem uczniami gimnazjum.

Była to okazja do tego, by pokazać społeczności szkolnej, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych na poziomie lokalnym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. Pani Aneta pokrótce opowiedziała nam czym zajmuje się wolontariat uzupełniając swoją wiedzę ciekawymi filmami z akcji organizowanych przez Caritas na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej.  Wolontariusze Oliwia i Kacper opowiedzieli o swojej pracy w wolontariacie z ich własnej perspektywy. Praca wolontariusza nie zawsze jest łatwa,  ale dostarcza dużo satysfakcji i serce się raduje na możliwość pomocy potrzebującym osobom. Na zakończenie pani koordynatorka zachęcała uczniów do założenia i uczestnictwa w szkolnym kole Caritas, tym bardziej, że nasza szkoła ma już doświadczenia w akcjach charytatywnych. W ramach akcji po spotkaniu z wolontariuszami uczniowie razem z wychowawcami przygotowywali kartki świąteczne.

<galeria>

Zostaną one potem rozesłane do chorych dzieci, aby dodać im otuchy w walce z chorobą. Ziarno zostało zasiane, teraz czekamy na plony.

Jacek Szczupak

<galeria>