Apel szkolny 23 listopada 2016 r.

Ponownie cała społeczność szkolna spotkała się na apelu aby podsumować nowe osiągnięcia uczniów oraz wysłuchać komunikatów pani dyrektor Doroty Rachwalik. O osiągnięciach sportowych w warcabach poinformowała opiekunka warcabistów pani Wiesława Pachla.  Nową dyscypliną w której nasi uczniowie już się rozsmakowali jest karate. 5 listopada 2016 roku w Lubaczowie odbył się Ogólnopolski Puchar Karate Federacji Shotokan Goshindo Institute Poland. Poznaliśmy dwie laureatki tego sportu reprezentujące Międzyszkolny Klub Karate: Katarzynę Bania (srebro) oraz Oliwię Papiernicką  (2 srebra).  
Wręczono również
nagrody 14 finalistom IX Szkolnego Konkursu BRD. I miejsce zajęła – Klara Kornaga (43 punktów), II miejsce – Bartłomiej Gorzelnik (41 punktów), III miejsce – Kacper Maksymiec (38 punktów) Fundatorem nagród jest Gminna Komisja Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W dziedzinie artystycznej ośmioro naszych uczniów reprezentowało naszą szkołę na XXI PREZENTACJACH SIENKIEWICZOWSKICH w Wielkich Oczach realizując projekt biblioteki  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa MEN.

Wszyscy w naszej szkole doskonale znają już sytuację  Emilki z Oleszyc, która walczy z rakiem i potrzebuje pomocy. Dziś pani Marlena Golenia w ramach Fundacji Rycerze i Księżniczki wręczyła Samorządowi Szkolnemu upominki za zaangażowanie się w akcję zbiórki do puszek. Zebrano dwie puszki pieniędzy w tym ze Szkoły Filialnej w Werchracie. Każda klasa otrzymała małe serduszko jak powiedziała pani Marlena – Serce za serce. Natomiast piękne bombki zawisną na szkolnej choince. Na zakończenie pani Dyrektor podała parę komunikatów dotyczących pracy szkoły w ciągu najbliższych dni.

Małgorzata Nisztuk

<galeria>