WIECZÓR FILMOWY

Już po raz trzeci Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Wieczór Filmowy.

I tym razem również odnotowano dużą frekwencję, gdyż na sali gimnastycznej w piątkowy wieczór, 24 lutego, pojawiło się 65 uczniów klas IV – VI. Ci,  którzy zdecydowali się spędzić kolejne trzy godziny w murach szkoły, mogli liczyć na podwójną dawkę emocji i zabawy, gdyż na ekranie zostały wyświetlone dwa kinowe hity ubiegłego roku: „Jak zostać kotem” oraz „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Właśnie te dwa filmy otrzymały najwięcej głosów w wyborach przeprowadzonych w naszej szkole. Wcześniej uczniowie zaproponowali osiem tytułów, przygotowali wizytówki i krótkie opisy filmów, które umieszczono na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego.

W czasie seansu nie mogło oczywiście zabraknąć popcornu, który jest kinowym przysmakiem. O tym również pomyśleli organizatorzy imprezy, oferując w sklepiku szkolnym tę właśnie przekąskę. Tak więc po słodkim tłustym czwartku mieliśmy słony popcornowy piątek.

Uczniowie zadbali również o komfortowe warunki do odbioru sztuki filmowej. Twarde krzesła czy ławki zostały zastąpione wygodnymi materacami, na których rozlokowały się klasowe grupy lub paczki przyjaciół. Taki piknikowy sposób oglądania filmów sprzyjał nie tylko dzieleniu się wrażeniami i przekąskami, ale, niestety, był powodem głośnych rozmów zakłócających innym względną ciszę potrzebną do zrozumienia wypowiedzi bohaterów.

Wieczór Filmowy zakończył się spontanicznymi brawami, co niewątpliwie było wyrazem zadowolenia z udanej imprezy.

W uzupełnieniu należy dodać, że w tym roku również klasy I – III miały swoje spotkanie z filmem. Na prośbę najmłodszych uczniów Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele zorganizowali 10 lutego w GOK-u projekcję filmu „Zwierzogród”.

I chociaż często zdarza się nam być w prawdziwym kinie, to jednak seanse organizowane przez dzieci dla dzieci mają niepowtarzalny charakter.

Andrzej Nazarko

<galeria>