Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju 

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

       

                             

 

 

 

MENU

Strona główna

Program szkoły

Kadra pedagogiczna

Uczniowie        

Plan lekcji        

Samorząd szkolny

Patron szkoły

Program zajęć pozalekcyjnych

Nasza miejscowość

Kalendarz roku szkolnego        

Galeria zdjęć

Publikacje nauczycieli

Linki

Archiwum

Klasy 0 

Egzamin klas VI  

Biblioteka szkolna
Centrum informacji multimedialnej

Sport szkolny  

 

Szkolny Zestaw Podręczników
na rok szkolny 2009/2010


(kliknij aby zobaczyć - Word)

(kliknij aby zobaczyć - PDF)

www.edukator.org.pl


Kliknij na logo

 

 

 Kontakt do nas:

Szkoła Podstawowa im. M.J. Piłsudskiego ul.Sobieskiego 8,

tel. (016) 63-13-015

37-620 Horyniec-Zdrój

woj. podkarpackie

  sphoryniec@gmail.com

 

Jesteś

gościem na naszej stronie

 

      

 


Gminny Dzień Profilaktyki

W środę 31 marca 2010r.  Szkoła Podstawowa im. Marszałka  Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju wraz ze szkołami z całej gminy wzięła udział w Gminnym Dniu Profilaktyki przygotowanym przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Irena Stelmach.

Uczniowie klas młodszych O-III  uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Jak Wiki uwielbia smakołyki”.  Natomiast klasy IV-VI obejrzały program profilaktyczny pt. „ W szkolnej ławce”. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 i prowadzone było przez aktorów z teatru „Kurtyna” z Krakowa. Celem programu profilaktycznego było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu, przemocy wobec innych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Przedstawienia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci. Myślę, że informacje przekazane w czasie spotkania na długo zostaną wszystkim w pamięci.

zobacz zdjęcia

 


Wycieczka do Załuża


Dnia 27.03.2010r. odbyła się wycieczka w ramach kółka przyrodniczego. Uczniowie klas VI i V naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do urokliwej leśniczówki w Załużu, w pobliżu której znajduje się „Rezerwat Jedlina”. Pan leśniczy mgr inż. Ryszard Szajowski i podleśniczy inż. Bartek Zaborniak przeprowadzili zajęcia edukacyjne rozszerzające naszą wiedzę o lesie. Zachęcali do jej pogłębiania na co dzień oraz do ponownego odwiedzenia tego pięknego miejsca. Oczywiście nie zabrakło elementów rekreacji i smakowitej pieczonej kiełbaski…

zobacz zdjęcia
 









 


Tydzień Kultury Szkolnej

Dnia 30 marca 2010 roku odbył się na sali gimnastycznej apel, podczas którego wręczono nagrody za udział w konkursie: Tydzień Kultury Szkolnej. Przewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki pani Alina Fircowicz wręczyła dyplomy dla klas, które zajęły miejsca w konkursie Tygodnia Kultury Szkolnej. Przypominamy, że zwycięska klasa miała ufundowane bilety do kina.

zobacz zdjęcia
 


Konkurs w warcabach stupolowych o Puchar Dyrektora Szkoły

W miesiącu marcu rozegrany został II Turniej Warcab 100-polowych o Puchar dyrektora Szkoły.

Wzięło w nim udział 32 dziewczynki i  51 chłopców z klas 0-VI
Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej w klasach nauczania zintegrowanego i niejednokrotnie uczniowie z tych klas  pokonywali uczniów ze starszych klas.


zobacz zdjęcia
 

Baranek Wielkanocny

Do konkursu na Baranka Wielkanocnego zostało zgłoszonych 91 prac. Podziw wzbudził fakt, że również w tym roku pojawiły się nowe techniki wykonania i zastosowano nowe materiały. Do finału zakwalifikowało się 15 prac. Wszystkie charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym oraz wskazywały na zaangażowanie całej rodziny.

Nagroda GRAND PRIX została przyznana uczniowi klasy I b

ADRIANOWI KRZYCHOWI

zobacz zdjęcia
 



Pożegnanie pana Michała Nazarko

Podczas apelu miała miejsce jeszcze jedna bardzo podniosła chwila. Społeczność szkolna pożegnała odchodzącego na emeryturę pana Michała Nazarko. Pani Dyrektor podziękowała panu Michałowi za wiele lat sumiennej pracy. Przybył również  pan wójt gminy Ryszard Urban oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Alicja Husiatyńska. W imieniu uczniów podziękowania złożyły przedstawicielki Samorządu Szkolnego. Wzruszony emeryt osobiście pożegnał się z dziećmi.

zobacz zdjęcia
 


W czasach rycerzy i zamków warownych

Uczniowie klasy Va w grupach lub indywidualnie pracowali nad makietami zamków warownych. Odbywało się to w ramach lekcji historii z panią Bożeną Mróz. Zamki  te były świadkami  potęgi i historii Europy. Ich walory obronne – potężne ściany i wieże zostały doskonale odzwierciedlone przez uczniów. Do wykonania makiet użyto przeróżnych materiałów. Efekty można zobaczyć i podziwiać na holu szkolnym (parter). Zapraszamy!

zobacz zdjęcia
 

„Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka”


Pod tym hasłem Krzysztofa R. Jaśkiewicza odbył się 16 marca w MDK w Lubaczowie jubileuszowy XV DZIECIĘCY KONKURS RECYTATORSKI POWIATU LUBACZOWSKIEGO. Rywalizację konkursową poprzedził występ zespołu teatralnego „Plaster” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Rogowska, Wiktoria Łokczewska, Katarzyna Rozner, Natalia Kozłowska i Łukasz Kazik. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wyróżnienie specjalne otrzymała Katarzyna Rozner za monolog „Na planie” J. Osęki. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia

 



Kultura i szacunek tworzą mój dobry wizerunek


W dniach od 8.03 do 12.03.2010r. odbył się w naszej szkole „Tydzień Kultury Szkolnej”. Koordynatorem programy była pani Irena Stelmach. Podstawowym założeniem programu było utrwalenie zasad kulturalnego zachowania się i stosowania ich w codziennym życiu.  W ramach tego tygodnia w klasach IV-VI przeprowadzony został konkurs „Klasa dobrych manier” podczas, którego oceniane było zachowanie uczniów, stosunek do nauki, kultura języka, kultura stroju i zachowanie się w miejscach publicznych. Było to udokumentowane na przygotowanych wcześniej odpowiednich formularzach.

W piątek 12.03 2010r. reprezentanci (chłopak i dziewczynka) klas IV-VI brali udział w konkursie savoir-vivru na stołówce szkolnej. Dodatkowo wszyscy uczniowie klas 0-VI mieli przygotować hasło promujące kulturę zachowania. W poniedziałek 13.03.2010 r. komisja oceniła hasła, następnie podsumowała zdobyte przez klasy punkty i wyłoniła zwycięzcę.

„Klasą dobrych manier” została klasa IV a.

II miejsce zajęła klasa V b

III miejsce zajęła klasa V a

IV miejsce zajęła klasa VI b


V miejsce zajęła klasa IV b

VI miejsce zajęła klasa VI a

Komisja po obejrzeniu wszystkich klasopracowni edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów przedszkolnych wyraża uznanie dla Pań, które bardzo poważnie potraktowały nasz konkurs. Na szczególną uwagę zasługują klasy: III b, III a, II b oraz obydwa oddziały przedszkolne.

zobacz zdjęcia

W dniu 25 marca klasa IV a w nagrodę pojechała do kina „Helios” w Rzeszowie na film „Alicja w krainie czarów”. Wszystkim dzieciom z klasy IV a ufundowano bilety do kina. Organizatorem wycieczki była pani Monika Wużyńska.  Oto relacja z wycieczki.

zobacz zdjęcia
 

Teatr Młodego Widza


ma zaszczyt przedstawić…


W dniu 9.03.2010 r. w GOK- u odbyło się przedstawienie pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu dzieci z Teatru Młodego Widza. Dziewczynki z klas szóstych przygotowały dekorację. Spektakl obejrzały klasy 0-III z wychowawcami oraz rodzice.


zobacz zdjęcia

 

ZABAWA CHOINKOWA


W dniu 13.02.2010 r. odbyła się w naszej szkole  ZABAWA CHOINKOWA zorganizowana przez Radę Rodziców. Pięknie udekorowana sala od godz. 10:00 rozbrzmiewała muzyką. Dzieci w młodszym wieku szkolnym (niektóre fantastycznie poprzebierane),  bawiły się wraz z wychowawczyniami i rodzicami w kółeczkach, wężykach i korowodach.  Na imprezie odbyły się konkursy, nagrodami były słodycze. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy z gestykulacją, np. „Kaczuszki”, „Lambada”. W trakcie zabawy przygotowano poczęstunek dla każdej klasy. Na stołówce dzieci odwiedziła POCZTA WALENTYNKOWA. Równie dobrze bawiła się młodzież z klas IV-VI. Odbyła się „Randka w ciemno”, konkurs - tańca i na wymyślną fryzurę.


zabawa dla klas 0 - III


 zabawa dla klas IV - VI

 



PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA
DROGĄ DO WIEDZY




Nasza szkoła realizuje na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projekt "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY". Jego głównym celem jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb
 i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Adresatami podjętych działań są każdego roku uczniowie klas pierwszych. Aktualnie program zrealizowała w klasie II b Pani Krystyna Urban, (zobacz zdjęcia)
 a rozpoczyna realizację w klasie I b Pani Anna Pachla. (więcej…)





 


LODOWISKO


 ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wigilia w szkole

Dziś 22 grudnia odbyło się na sali gimnastycznej szkolne spotkanie opłatkowe. Dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Przewodniczący klas zabrali ze sobą opłatki, którymi podzielą się w klasie. Jasełka przygotowali: o. Bogdan Klóska i pani Anna Pachla. Gościnnie wystąpiła akompaniując uczennica gimnazjum w Baszni Diana Łania.

Wesołych świąt



<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>

 

Ozdoby świąteczne


Dnia 17 grudnia 2009r. dzieci z Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju uczestniczyły w wyjazdowych warsztatach robienia ozdób bożonarodzeniowych.
W Kolbuszowej w skansenie uczyły się robić ozdoby tradycyjne, zaś w fabryce ozdób choinkowych w Nowej Dębie poznawały i próbowały nowoczesnych technologii.


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>

 


Apel przedświąteczny


W dniu 11.12.2009 roku odbył się na sali gimnastycznej apel szkolny. Podczas apelu pani dyrektor przedstawiła osiągnięcia artystyczne, sportowe naszych uczniów, o których można się dowiedzieć z naszej strony internetowej. Ponadto przedstawiciele Samorządu Szkolnego Patrycja Pogorzelec i Adrian Czarny przedstawi uczniom cele akcji „Bateria”. Na zakończenie wystąpił przedstawiciel gminy pan Bogusław Hałucha, który przybliżył wszystkim działania Gminy odnośnie odnawialnych źródeł energii.


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 


VI Przegląd Małych Form Teatralnych DZIECIĘCA BIESIADA TEATRALNA HORYNIEC-ZDRÓJ 2009

W dniu 03.12.2009r. odbył się  VI Przegląd Małych Form Teatralnych DZIECIĘCA BIESIADA TEATRALNA HORYNIEC-ZDRÓJ 2009. Nasza szkołę reprezentowały trzy zespoły teatralne. Spektakl „Romeo i Julia” przygotowała grupa teatralna pod kierunkiem pani Magdaleny Marcickiej, inscenizację bajki  „Odlotowe kapcie, czyli historia Kopciuszka” grupa dzieci ze świetlicy pod kierunkiem pani Ireny Stelmach przy wsparciu biblioteki szkolnej  oraz Teatr Młodego Widza w bajce „Jacek, Wacek i jesień”.

II miejsce zajęła grupa teatralna ze świetlicy


III miejsce Teatr Młodego Widza

V miejsce spektakl „Romeo i Julia”. Gratulujemy!


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>


 


MÓJ BEZPIECZNY ŚWIAT


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 


Mikołajki




<<kliknij na obrazek aby zobaczyć fotorelację>>

 

III Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „GDYBY NIE ONI”
Duży sukces naszych uczennic.

W dniu 27.11. 2009 roku  już po raz trzeci nasze wokalistki wzięły udział w festiwalu zorganizowanym przez
Komendę Hufca ZHP w Lubaczowie. Konkurs zgromadził młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu lubaczowskiego. Jak podkreślił przewodniczący jury konkursu miał on bardzo wysoki poziom artystyczny.
Nasza szkołę reprezentowały trzy wokalistki z klasy VI b:
Aleksandra Ulman, Sylwia Junikiewicz i Agnieszka Rebuś.
Bardzo dużym sukcesem zakończyła swój udział w festiwalu
Sylwia Junikiewicz, która wykonaniem pieśni pt. „Ojczyzna” ks. S. Ceberka wzruszyła jury konkursu i zajęła I miejsce w kategorii wokalista –szkoły podstawowe.
Tuż za nią na
II miejscu znalazła się Agnieszka Rebuś z piosenką „Mury” J. Kaczmarskiego. Jej wykonanie pieśni, nazwanej hymnem Solidarności, w porównaniu  z drobną posturą wokalistki wywołało uzasadniony zachwyt.
  Natomiast jedyną osobą 
wyróżnioną  wśród wykonawców szkół podstawowych została Aleksandra Ulman, której własna interpretacja piosenki J. Pietrzaka „Żeby Polska była Polska” zwróciła uwagę oceniających.
Ten dzień dla naszej szkoły zakończył się wielkim sukcesem. Wokalistki przygotowywała do występu pani mgr Romana Bajorska.



<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 

Andrzejki

26 listopada uczniowie naszej szkoły spędzili miłe chwile pośród zabawy i wróżb andrzejkowych.

<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 

Jesień w Cieszanowie

W dniu 17. 11.2009 roku odbył się w Miejskim Domu Kultury w Cieszanowie konkurs recytatorski, którego tematem była jesień. Szkołę naszą reprezentowały: Natalia Kozłowska, Wiktoria Łokczewska, Julia Szaraniec, Katarzyna Rozner, Justyna Marcicka, Aleksandra Rogowska i Gabriela Lewandowska. Ogółem w konkursie wystąpiło 65 recytatorów. Wyróżnienie w postaci dyplomu i nagrody książkowej otrzymały: Aleksandra Rogowska, Katarzyna Rozner i Justyna Marcicka. Gratulujemy!



<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>

 





Narodowe Święto Niepodległości

Polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r.
 


„A myśmy szli, szli niepokonani…”

Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Wielkie święto naszej ojczyzny było uczczone, zgodnie z tradycją naszej szkoły uroczystą akademią. Odbyła się ona w dniu 10 listopada na sali gimnastycznej.
Inscenizację obrazującą nasze drogi do niepodległości przygotowała młodzież pod kierunkiem pani mgr Bożeny Mróz. Oprawę muzyczną wzbogacił chór szkolny pod kierunkiem pani mgr Romany Bajorskiej.


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 

Prace sprawnych rąk

Dzieci z klasy III a udowodniły, że z dużym powodzeniem potrafią posługiwać się i przyswajać nowe techniki plastyczne. Bardzo szybko potrafią stworzyć sobie warsztat pracy, zgromadzić potrzebne materiały do wykonania prac plastycznych. Są otwarte na różne propozycje i pomysły, tryskają energią twórczą, angażują się mocno w tematykę zajęć. Efekty ich prac, wykonanych na zajęciach z panią Bożeną Mróz można zobaczyć w sali nr 16.

<<kliknij aby zobaczyć galerię>>

 

Rodzinne spotkanie z greckimi bogami

Dziś 19.10.2009 r w klasie Va podczas lekcji języka polskiego odbyło się spotkanie rodziców z greckimi bogami. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić wybraną postać, wymienić jej atrybuty i swoje pochodzenie. Następnie zostali ocenieni przez nauczyciela i rodziców.

<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ






13 października po czwartej lekcji na sali gimnastycznej z udziałem zaproszonych gości odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez klasy III pod kierunkiem mgr Bożeny Mróz i mgr Teresy Petrykowskiej.

<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 

Sprawozdanie z Gminnego Turnieju Mini Piłki Nożnej


W dniu 8.10.2009 roku Szkoła Podstawowa  i LKS Horyniec – Zdrój zorganizowały Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej.  Turniej został  rozegrany na boisku LKSu Horyniec - Zdrój w którym udział wzięły cztery drużyny: SP Nowe Brusno, SP Werchrata, SP Horyniec Zdrój I, SP Horyniec Zdrój II.

<<kliknij aby zobaczyć więcej>>

 


BOGOWIE  Z  VB


Na lekcji historii uczniowie klasy V b przeistoczyli się w greckich bogów.


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>

 


Spotkanie z pisarką, panią Beatą Ostrowicką


W dniu 2.10. 2009 roku grupa naszych uczniów m.in. z Koła Przyjaciół Biblioteki brała udział w spotkaniu autorskim z pisarką, panią Beatą Ostrowicką. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju. Beata Ostrowicka jest autorką takich książek jak „Tajemnica szkatułki”, „Eliksir przygód”. Pisarka opowiadała o tym jak powstają jej książki i o swojej rodzinie. Po spotkaniu każdy uczestnik otrzymał książkę autorki z jej autografem.

<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 

II Wewnątrzszkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


W dniu 25.09.2009r. w Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju odbył się II Wewnątrzszkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Głównym celem było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa i podnoszenie kultury zachowania na drodze u dzieci i młodzieży. Turniej zorganizowany był
w miesiącu wrześniu i stanowi jeden z elementów sposobu realizacji ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
Organizatorzy Turnieju:
Andrzej Szczygielski – nauczyciel wychowania komunikacyjnego SP w Horyńcu-Zdroju
Dorota Ludwiczuk – koordynator ds. bezpieczeństwa SP w Horyńcu-Zdroju
Beata Sopel – specjalista ds. nieletnich KPP w Lubaczowie
Wiesław Sobków – Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Lubaczowie
Andrzej Nesterak – asystent zespołu ds. kryminalnych – Posterunek Policji w Horyńcu-Zdroju
Podczas trwania eliminacji testowych przedstawiciele klas IV-VI wzięli udział w quizie klasowym na temat znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwyciężyła klasa VI b reprezentowana przez Aleksandrę Urban i Witolda Pruchnickiego. Dzieci otrzymały upominki, a klasa dyplom.

Pierwszy etap eliminacji wyłonił 27 uczniów klas V i VI prezentujących najlepszy stopień znajomości przepisów ruchu drogowego. W drugim etapie Turniej wzięło udział 25 osób (dwie z powodów zdrowotnych musiało zrezygnować)
i po przeprowadzonych testach do trzeciego etapu – finałowego zakwalifikowało się 10 uczniów.
Po przeprowadzonym III etapie konkursowym – praktycznej jeździe na torze ruchu rowerowego można było wyłonić laureatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów (łączna suma punktów z testu i jazdy) i mogli się cieszyć z wygranej oraz wspaniałych nagród rzeczowych:
I miejsce – Damian Gliniak (45 punktów)
II miejsce – Jakub Stopa (41 punktów)
III miejsce – Hubert Partyka (40 punktów)
Nagrody dzieciom wręczali: Janusz Mołoń – Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie – gość honorowy Turnieju oraz Dorota Ważna – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju.


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 


Sprzątanie Świata c.d.  

Dnia 24.09.2009r uczniowie Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju, działający w kółku przyrodniczym i inni chętni szóstoklasiści wraz z opiekunami panem Andrzejem Nazarko, panią Zofią Zagrodzką i Katarzyną Szymeczko spotkali się na terenie leśnictwa Dziewięcierz (Nadleśnictwo Lubaczów ) z panem leśniczym Bogdanem Sieniawskim i podleśniczym Markiem Papiernickim

W ramach akcji „Sprzątanie Świata” uczniowie oczyścili część lasu od „Piaskowni w Dziewięcierzu” do bunkra pozostałego po II wojnie światowej. Ilość zebranych śmieci i ich różnorodność zadziwiła wszystkich.

Spotkanie miało też charakter edukacyjny. Pan leśniczy w przystępny sposób na podstawie Stanowiska Dokumentacyjnego „Piaskowni w Dziewięcierzu” przedstawił opis profilu glebowego i budowy geologicznej Roztocza. Akcja zakończyła się ogniskiem na terenie leśniczówki, przyjemnym i smakowitym akcentem z elementami rekreacji.


<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>

 

Piątek z Ekologią

Lubimy przyrodę i wycieczki po naszej okolicy. Co zrobić by nasza miejscowość była piękniejsza ?

18 września przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Po czterech lekcjach każda klasa uzbrojona w rękawiczki i worki na śmieci udała się na sprzątanie wyznaczonego „kawałka świata”. Młodzi debiutanci w akcji, klasy „0” również były pełne zapału. Koordynatorem akcji była pani Zofia Zagrodzka. Dzień mieliśmy pracowicie wypełniony a pogoda dopisała. Sprzątanie świata za nami.  A na co dzień - warto przede wszystkim nie śmiecić.

 
<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 

Mundurowa wizyta w szkole – „Bezpieczna droga do szkoły”


W dniu 15 września odwiedziła dzieci z klasy I a i I b pani policjant sierżant sztabowy Beata Sopel. Uczniowie słuchali najważniejszych rad dotyczących bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Po raz kolejny utrwaliły sobie, iż odblaskowe materiały są bardzo ważne podczas poruszania się po drodze. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach . Zadawały mnóstwo pytań. Na pewno zapamiętały wielu rad, które udzieliła im sympatyczna Pani policjant. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stałe elementy wyposażenia funkcjonariusza, które mogły obejrzeć. Na koniec każde dziecko otrzymało odblaskowe elementy, które mogą być wkrótce użyte – no cóż , nadchodzi jesień…

<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>
 


Harmonogram "Sprzątania świata"

18 września 2009 godz. 1145

Klasy 0 a i b - parking samochodowy przy hali

Klasy I a i I b - boisko szkolne

Klasy II a i II b - teren wokół szkoły

Klasy III a i IV a - ul. Dąbrowskiego

Klasy III b i IV b - ul. Zdrojowa

Klasy V a - ul. Kolejowa

Klasy V b - ul. Myśliwska

Klasy VI a - ul. Przemysłowa i ul. Rolna

Klasy VI b - ul. Sanatoryjna

 

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA
ROKU SZKOLNEGO
1 września 2009r.


*  8.00 - Uroczysta Msza Święta

*  9.00 - Uroczystości szkolne.

<<kliknij aby zobaczyć fotorelację>>


 

1 wrzesień

70 rocznica wybuchu II wojny światowej


1 IX 1939 Niemcy bez wypowiedzenia wojny rozpoczęły działania zbrojne przeciwko Polsce. Z zachodu, północy i południa skierowano na Polskę 1,8 mln żołnierzy, 3 tys. czołgów i 2 tys. samolotów. Armia polska dysponowała 850 tys. ludzi (w pierwszym rzucie), 266 czołgami i 400 samolotami. Przewaga niemiecka była miażdżąca pod każdym względem, zwłaszcza zaś pod względem uzbrojenia i wyposażenia technicznego. Sygnałem do rozpoczęcia działań wojskowych były salwy pancernika "Schleswig-Holstein" na Westerplatte. Atak ów stał się początkiem II wojny światowej, a operacja niemiecka i obrona polska aż do upadku Rzeczypospolitej określana jest w historiografii "kampanią wrześniową".




1939
23 sierpnia 1939 pakt radziecko-niemiecki
31 sierpnia 1939 operacja Himmler
1 września 1939 agresja Niemiec na Polskę
3 września 1939 wypowiedzenie wojny Niemcom przez Francję i Wielką Brytanię
9-18 września 1939 bitwa nad rzeką Bzurą
17 września 1939 wkroczenie wojsk radzieckich do Polski
8-28 września 1939 walki o Warszawę
5 października 1939 ostatnia bitwa (pod Kockiem) i kapitulacja wojsk polskich
8 października wcielenie polskich ziem do Niemiec
12 października powstanie Generalnego Gubernatorstwa
22 października wybory na obszarze radzieckim
1 listopada 1939 wcielenie zachodniej Ukrainy do ZSRR
2 listopada 1939 wcielenie zachodniej Białorusi do ZSRR